آموزش طراحی سایت رایگان از صفر تا صد

همانطور که با مراجعه به آدرس اولین سایت دنیا قابل مشاهده است، این سایت و دیگر وب سایتهای اولیه که به پیروی از همین سایت به وجود آمدند، طراحی خاصی نداشتند و در آنها از المانهایی مثل تصویر، ترکیبهای رنگ یا فایل صوتی استفاده نشده بود. در برنامهنویسی Back End کاربر دیگر قادر نیست تا کارهایی را که برنامهنویس روی سایت انجام داده است، مشاهده کند. رفته رفته و با معرفی مرورگرهای مختلف توسط Netscape و Microsoft که بازیگران اصلی دوران جنگ مرورگرها در این سالها بودند، با استفاده از عواملی مثل جاوا اسکریپت و HTML، راه طراحی گرافیکی و شکل و شمایل دادن به صفحات وب هموارتر شد. طراحی سایت با استفاده از cms، هزینه کمتری دارد. طراحی سایت چیست؟ پاسخ به این سوال به نظر خیلی ساده میرسد. مشاغل مرتبط با طراحی وب سایت چیست؟ طراحی سایت وردپرس چیست و چه مزیتی دارد؟ در واقع اگر شما میخواهید یک وب سایت قدرتمند ایجاد کنید که بتوانید با استفاده از آن خدمات، محصول یا هر چیز دیگری را به صفحه اول گوگل بیاورید، باید تمام اصول فنی و ظاهری طراحی یک وب سایت را رعایت کنید. به شرط آن که نه تنها دلمان موفقیت نخواهد، بلکه بتواند شکست را بپذیرد.

این مرحله از مراحلی است که نه تنها در زمان طراحی سایت، بلکه در زمان نگهداری از آن نیز باید تکرار شود. یک متخصص طراحی سایت که وظیفه توسعه Back-end را به عهد دارد از زبان های برنامهنویسی مثل Python، ASP و PHP استفاده میکند. یک طراح سایت از ابزار و تکنولوژيهایی مثل HTML، CSS، PHP یا هر زبان و تکنولوژی دیگری مربوط به طراحی سایت استفاده کند. طراحی وب سایت در پرند توسط تیم فنی و تخصصی شرکت طراح سایت با مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت ارائه می شود . به صورت کلی در طراحی و راه اندازی یک سایت، به دو تیم یا فرد برای طراحی Back-end یا همان بخش کدها و Front-end نیاز داریم. در ادامه به صورت فهرست گونه، مشاغل و تخصصهای مرتبط با راه اندازی و نگهداری سایت را با هم مرور میکنیم. این کدها همان چیزی هستند که از نظر بازدیدکنندگان یک سایت پنهان هستند و بیش از هر چیز وظیفه راه اندازی و عملکرد یک سایت را به عهده دارند. در نظر داشته باشید که طراحی سایت فقط در کدنویسی خلاصه نمی شود، شما نیازمند تجربه کافی و مهارت های مختلف برای ایجاد یک وب سایت پایدار هستید. ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوا (cms) برای طراحی، ایجاد و راهاندازی وب سایت است که شما با استفاده از این نرم افزار طراحی سایت، میتوانید محتوای سایت خود را مدیریت کنید.

طراحی سایت با پلتفورم های رایگان وردپرس یا جوملا و .. که به آنها قالب آماده هم گفته می شود ،یکی از روش های ساخت سایت می باشد که در آن به جای اینکه قالب سایت را از ابتدا طراحی و کد نویسی کنند،از قالب های آماده و اکثرا کپی استفاده و آن ها را شخصی سازی می کنند. برای توسعه ظاهر سایت، نیاز به کد نویسی است و نوشتن این کدها با زبانهایی مثل HTML، CSS و جاوا اسکریپت انجام میگیرد. کد نویسی نیاز نخواهید داشت: با بهره گیری از وردپرس در روند طراحی سایت، نیازی به کد نویسی برای ایجاد سیستم مدیریت محتوا نخواهید داشت. اما مهمتر از آن ابزار اصلی طراحی وب یا همان زبان های برنامه نویسی مختلف هستند. طراحی سایت با زبان برنامه نویسی و طراحی سایت بدون استفاده از زبان برنامه نویسی. طراحی سایت سئو محور بهینهتر از طراحی یک سایت بدون رعایت اصول سئو و سئوسازی تکنیکال آن بعد از راهاندازی است و هزینه و انرژی کمتری از شما خواهد گرفت. جالب است بدانید که این مرورگر، اولین مرورگری بود که به صورت کامل از فرمت تصاویر PNG پشتیبانی میکرد. از مزایای این گونه طراحی سایت که در بیشتر تا سال ۲۰۱۵ محبوبیت داشت، آسانی طراحی صفحات استاتیک و امنیت بالای آن برای سرورهای آن دوره بود.

همچنین به دلیل تعدد پروژه های گوناگون و بهره گیری از تجربیات در طی سال ها در چالش های گوناگون بهترین راهکارها را در اختیار خواهید داشت. پشتیبانی قوی: پشتیبانی سایت شاید مهمترین موردی است که بعد از طراحی سایت به آن نیاز خواهید داشت. این مجموعه دارای واحد کنترل کیفیت می باشد که پس از اتمام پروژه و تایید وب سایت توسط کارفرما، وب سایت را از نظر اصول و قواعد طراحی وب سایت، سئو و بهینه سازی سایت و ایمنی بررسی می نماید تا وب سایت بر اساس اصول و قواعد تحویل کارفرما گردد. یک راه برای کاهش هزینههای طراحی سایت، استفاده از قالبهای آماده و استفاده از سیستمهای مدیریت محتوا نظیر وردپرس است. متاسفانه بسیاری از شرکت های طراحی وب سایت ؛ از قالب های نال شده وردپرس استفاده می کنند. وب سایتی که علاوه بر آپدیت های هسته وردپرس، قالب و پلاگین هایش به راحتی آپدیت شوند. در ادامه به شما میگوییم که طراحی سایت به چه دردی میخورد، طراح وب سایت کیست و برای طراحی سایت به چه دانشی نیاز دارید. زیبایی به معنای این است که طراح هویت برند و اهداف کسب و کار را در طرح بگنجاند تا معنادار باشد. کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو به یک وب سایت می رسند، معمولاً به یک هدفی وارد وب سایت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید