آموزش طراحی سایت رایگان از صفر تا صد

وقتی سایت خود را از تیم طراحی، تحویل گرفتید، برای مدیریت آن نیاز به یک دوره آموزشی دارید. قبل از ورود به این بخش لازم است بدانیم سیستم مدیریت محتوا یا cms چیست و سپس تعدادی از این Cms ها را مورد بررسی قرار میدهیم. DNN شرکت راهبران، مهمترین سیستم مدیریت محتوا مبتنی بر تکنولوژی دات نت است. مهمترین عامل در تبدیل شدن به یک طراح سایت حرفهای، فراگیری مفاهیم اولیه و سپس کسب تجربه است. اولین و مهمترین مرحله استخراج نیازمندی های پروژه است. استفاده از cms های آماده نیاز به دانش فنی ندارد. در این زمان انتقال دانش از ایران سایت به کارفرما فرا رسیده است. به عنوان مثال، بعد از اینکه سایت خود را تحویل گرفتید و شروع به فعالیت کردید، ممکن است با مشکلاتی مانند اختلال در روند طبیعی کارکرد سایت، روبرو شوید. هرچند در نگاه اول، فرایند طراحی سایت، سخت و طولانی بهنظر میرسد و موفقیت در آن نیازمند فراگیری مهارتهای خاصی است، اما زمانی که با شیرینی این کار آشنا شوید و با انگیزه به آن ادامه دهید، ظرف مدت کوتاهی به جایگاه قابلقبولی خواهید رسید. حالا هرکدام از ما به سیاره B، یعنی دنیای آنلاین کوچ کردهایم.

بزرگوار، شما موقعی که یک سایت رو میسازی، مخاطبین شما سه دسته هستند، یکسری با موبایل وارد صفحه شما می شوند، یکسری با تبلت وارد صفحه شما می شوند، و یکسری هم با کامپیوتر وارد صفحه شما می شوند، پس شما باید سایتی که میسازی به صورت ریسپانسیو باشه، یعنی حالت نماش درستی برای موبایل، دسکتاپ و تبلت داشته باشه. طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا به این معنی است که وب سایت در هر دستگاهی درست نمایش داده شود و با توجه به سایز دستگاه وب سایت شما به صورت خودکار واکنش نشان دهد و طراحی منحصر به آن سایز نمایش داده شود. این برنامه با فراهم کردن مجموعهای از ابزارهای منحصر به فرد، به یکی از بهترین اپلیکیشنهای مدیریت و ساخت صفحات وب تبدیل شده و همچنین با کمترین مهارت کاربر، امکان طراحی و ساخت وب سایت را برای او فراهم میکند. از سیستم مدیریت محتوای دروپال برای طراحی انواع وب سایتها، فروشگاههای اینترنتی و… اهمیت استفاده از یک زبان برنامهنویسی زمانی بهخوبی مشخص میشود که میخواهیم میان کاربر، پایگاه داده و سرور ارتباط برقرار کنیم.

قبل از هر چیز لازم است بدانیم، فرآیند طراحی وب سایت به 2 صورت انجام میشود. انتخاب هر کدام از این روشها بستگی دارد به اینکه چه کاری میخواهید انجام دهید، البته برای هر کدام از این روشها باید هزینه طراحی سایت را پرداخت کنید. تا اینجا دانستیم طراحی سایت چیست، چطور انجام میشود و چه مقدار هزینه به دنبال دارد. علاوه بر هزینه طراحی سایت چه هزینه های دیگری برای آماده سازی سایت داریم؟ ایجاد جذابیت برای کاربران موبایل توسط نمایش دکمه های بزرگ و لینک های جذاب باعث میشود کاربران از وب سایت شما بیشتر استفاده کنند. طبق مصوبه های جدید افرادی که در اینترنت فروش اینترنتی دارند باید عضو یک اتحادیه باشند و از اتحادیه مجوز گرفته باشند در غیر این صورت باید تحت نظر اتحادیه فروشندگان اینترنتی فعالیت کنند. از بابت عدم اجبار به وابسته بودن کارفرمایان به این مجموعه، در انتهای پروژه سورس تحویل کارفرما می گردد و مشتریان دارکوب می توانند در صورت تمایل توسعه و نگهداری وب را به مجموعه ای غیر از دارکوب واگذار نمایند.

با این نرم افزار طراحی سایت، بدون کدنویسی و فقط با کلیک کردن، میتوانید پروژه خود را آماده کنید. هر سایت باتوجه به نوع فعالیت، نیاز به پشتیبانیهای متفاوتی دارد از جمله: آپدیت منظم کدنویسی و قالبها، بررسی پیشرفت سایت در گوگل، بررسی روزانه، هفتگی و ماهانه گوگل و… در ادامه تعدادی نرم افزار طراحی سایت، بدون کدنویسی را معرفی کرده و مورد بررسی قرار میدهیم. طراحی سایت با زبان برنامه نویسی و طراحی سایت بدون استفاده از زبان برنامه نویسی. بقیه تنظیمات نیز در منوهای بیشمار این برنامه قرار داده شده است. آدرس سایت بهصورت سالانه یا پنج ساله اجاره داده میشود و تا زمانی که اجارهبها را پرداخت کنید، متعلق به شما خواهد بود. به عنوان مثال، اگر وب سایتی دارید که به آموزش داخلی اختصاص داده شده است. طراحی سایت به فرآیند ساخت و طراحی وب سایت می گویند. در صورتی که هنوز برای طراحی وب سایت خود دچار تردید هستید یا هر سؤالی در زمینه طراحی وب دارید، کارشناسان ما با افتخار پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود. البته به خاطر داشته باشید که هر چند این نرم افزار طراحی سایت، ویژگیهای مثبت زیادی دارد، معایبی هم دارد، از جمله اینکه نمیتوان از نظر امنیتی آن را تایید کرد، چرا که اختصاصی نیست و احتمال خطا و باگ در آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید